Tutkunun filmini çekebilir misin Abidin?

Reebok, “Live With Fire” marka kampanyası için gerçek tutku hikâyelerinin kısa filmini çekecek genç yetenekler arıyor…

Reebok ve MOFILM, genç film yapımcılarını keşfetmek üzere uluslararası bir yarışma için bir araya geldi. Yarışmanın amacı, her gününü spor, fitness, yaratıcılık ve tutku ile harmanlayan, yaşamın her anından ilham alan genç yetenekleri ‘Live With Fire’ sloganı etrafında bir araya getirerek ‘tutkunun’ kısa filmini çekmek.

Herkesin içindeki ateşi ortaya çıkarmasını sağlayacak bu kısa film yarışması, etrafındaki insanları tutkuyla ateşleyen, kendi hayatını tutku üzerine kuran ve bunu tüm dünyayla paylaşmak isteyen herkese açık. Dünyanın her yerinden gerçek hikâyelerin rekabet edeceği yarışmada, ‘tutku’ olgusuna farklı bakış açılarıyla değinmiş kısa filmler yarışacak.

 

Yarışma süreci MOFILM tarafından yürütülecek ve dünya çapında iki bölüm halinde gerçekleşecek. Her bir yarışma için, seçilecek 5’er finalist, 8,000 $’a varan para ödüllerini kazanmak için yarışacak. Para ödülünün yanı sıra ilk yarışmanın birincisi mart ayında düzenlenecek ABD’deki en büyük interaktif etkinlik, film ve müzik festivallerinden biri olan dünyaca ünlü SXSW (South by Southwest) festivali için Teksas, Austin’e davet edilecek. İkinci yarışmanın birincisi ise haziran ayında Cannes Lion Festival of Creativity’e gidecek!

İlk yarışma için son başvuru tarihi 18 Şubat. İkinci yarışmaya katılmak isteyenler içinse son başvuru tarihi 28 Mayıs. İki yarışmaya da katılmak isteyenler iki farklı film ile başvuru yapabilirler.

Tüm bunların yanı sıra, finale kalan 10 film yapımcısı asıl ödül olan Team Reebok’a katılarak tutku dolu gerçek hikâyelerini tüm dünyaya anlatabilecek ve Reebok marka elçilerinin de rol alacağı kısa filmleri çekme fırsatını yakalayacak.

Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgi için: http://www.mofilm.com/competitions/team_reebok.html