It’s time to Fafi!

Fransız sanatçı Fafi’nin Swatch için tasarladığı bu model günün Arzu Nesnesi oldu. Fafi O’Clock adını taşıyan (GZ274) saat, Fafi’nin eserlerinde ön plana çıkan, anime tarzı çizgileri taşıyor.

Saatin hem siyah kadranının üzerinde hem de kayışında sanatçıya özgü enerjik çizgiler ve sanatçının kendi figürü yer alıyor. Fafi’nin saat üzerinde yer alan figürü saatin özel olarak sunulduğu kutusunda da bulunuyor. FAFI O’CLOCK Gent Original Saat 125TL

 

Fafi hakkında da bir iki cümle edelim

Paris doğumlu Fransız sanatçı, 90’lı yılların ortasında sanat hayatına şehrin duvarlarını grafitiler ile süsleyerek başlamıştır. Grafik çizgilere olan duyarlılığı ve feminen prototiplerinin mizahi tarafları ile hemen fark yaratan Fafi kendinden hızla söz ettirmeye başladı. Daha sonraları Japonya, Avrupa ve ABD’ de bulunan Fafi, bulunduğu her yerin coşkusunu eserlerine yansıttı. Fafi’nin bu başarısı büyük elektronik markalarının, avangardist moda evlerinin, spor markalarının ve hatta kozmetik markalarının dikkatini çekti ve bu şirketlerle çok sayıda işbirliği yaptı. 2007’de anneliği yaşayan Fafi, o günden beri annelik içgüdüsünü de sanatına yansıtarak eserlerine yeni bir derinlik katıyor. Bu arada Fafi O’Clock sanatçının tasarladı ilk saat.

Faffi hakkında detaylı bilgiye http://fafinetteone.tumblr.com/ adresindeki blogundan ulaşabilirsiniz.

 

Fafi'nin Tokyo'da gerçekleştirdiği bir çalışması

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir