Yeni keşfim bir İtalyan stili: Panettone!

Hakkını vermek gerek; İtalyanlar kahve ve lezzet işini çok iyi biliyor. Bugün Nişantaşı Caffe Nero’daydım. Yeni bir şeyler denemek istedim ve kocaman bir sepet içindeki pufidik lezzet küpleri panettonelerden kendimi alamadım. Altın renkli bu bir çeşit İtalyan kekini, İtalyan stiline uygun bir şekilde nefis bir espresso’yla afiyetle yedimmmmm. Buradaki mmmm’lardan anlayacağınız üzere, panettone’ye bayıldım. İtalyan usulu kopara kopara afiyetle bitirdim kendisini.

Öğrendiğime göre panettone’ler böyle yenirmiş. Bir bilene danışayım dedim ve ex- La Cuccina Italiana editörleri olan (kendileri benim gözümde birer gurmeler) Pınar ve Zeynep arkadaşlarıma da sordum. Onayladılar. Panettone’nin tadı gerçekten de kopara kopara çıkarmış! Hatta bunu yapmak ustalık isteyen ve zor bir işmiş. Herkes yapamazmış. İtalyanlar bile panettone’yi pastanelerden alırmış ve bu kek aylarca bozulmadan kalabilirmiş. Müthiş!

Caffe-Nero_Panettone     CaffeNero_kahveler_


Neyse benim o kadar uzaklara gitme gibi bir derdim, yok. Paketin üzerine baktım, Nero’nunkiler de Made in Italy olduğuna göre gönül rahatlığıyla oburluk çalışmalarımı evime en yakın, İstinye Park Nero’dan sürdürebilirimmmm…. 🙂 

CaffeNero_Dostlar-arasinda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir